facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Katechizm katolicki

Katechizm katolicki

cena: 31,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej, bo tak brzmi pełny tytuł katechizmu, to dzieło kardynała Piotra Gasparriego (1852-1934). Katechizm ten zawiera wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko, co obejmuje, jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym. Napisany został w formie pytań i odpowiedzi: jest ona z dawien w Kościele praktykowana i używana, a podzielona na małe ustępy, chroni od zamieszania, ułatwia punkty godniejsze widzenia, a przez to i zapamiętanie rzeczy. 
 
Trzy są to grupy ludzi, potrzebujących nauki katechizmu, dostosowanej do ich wieku i zdolności: dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii świętej; młodzież, która pobiera obowiązkową naukę religii; dorośli, którzy pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej. Stąd też i katechizm jest trojaki. Te trzy katechizmy zawarte w niniejszym jednym tomie dla wygody katechetów; później jednak będzie je można, a nawet trzeba rozdzielić do użytku tych, dla których każdy z nich jest przeznaczony (…).

Zdaje się także, że nasz katechizm może być jakby normą w udzielaniu nauki, która się winna odbywać z takim pożytkiem w zakładach szkolnych i zmierza zarówno do głębszego poznania religii jako też do lepszej jej obrony: w tej mierze katechizm nasz może się przydać tam, gdzie chodzi o porządek nauczania, o metodę i o właściwy sposób wyrażania się. (…)

Na ostatku zwracamy uwagę, że katechizm ten przejrzała osobna komisja, złożona z konsultorów św. Kongregacji Soboru, pod przewodnictwem samego kardynała prefekta; nadto badali go doktorowie teologii na uniwersytetach katolickich , tudzież kilku kardynałów i innych uczonych; w końcu przy jego układaniu użyczyli nam cennej i światłej pomocy niektórzy konsultorowie, względnie profesorowie św. teologii na uniwersytetach rzymskich.
 
W katechizmie:
 
- O znaku krzyża świętego
- O objawieniu boskim
- O składzie apostolskim
- O dziesięciu przykazaniach bożych, czyli o dekalogu
- O przykazaniach kościelnych
- O radach ewangelicznych
- O łasce
- O modlitwie
- O sakramentach
- O cnotach
- O grzechach uczynkowych, czyli osobistych
- O rzeczach ostatecznych
 
 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
Prohibita
 
Rok wydania:
2015
 
Ilość stron:
252
 
Oprawa:
Twarda
 
Wymiary:
145 x 205 mm, 440g
 
ISBN:
978-83-61344-79-7
 
Autor:
Pietro kard. Gasparri
 
 
OSOBY, KTÓRE KUPIŁY TEN PRODUKT KUPIŁY RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo