facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Egzorcysta nr 45  Wiedźmy - okładka

Egzorcysta nr 45

cena: 10,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

"Niemało jest osób, które zwracają się do czarownic z chęcią szkodzenia innym. Stoi za tym ukryte bałwochwalstwo i służba szatanowi, który jest poplecznikiem wszelkiego zła" – podkreśla Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do najnowszego numeru.

 

O. dr Marek Adam Dettlaff OFMConv, egzorcysta diecezji wileńskiej, w wywiadzie dla naszego miesięcznika stwierdza: "Z czarownicami miałem kilka spotkań, ale były one dosyć krótkie. Jedna czarownica przysyłała mi osobę, która była dręczona demonicznie, być może opętana. Czarownica nazywana była przez tę osobę ciocią Walą. Zacząłem się modlić nad tą osobą. Nie egzorcyzmowałem. W pewnym momencie zaczęły się manifestacje. Następowała zmiana wyrazu twarzy, mimiki, ciało zaczęło się zmieniać, pojawiły się ruchy wijące. Zdecydowałem, że trzeba tę osobę egzorcyzmować".

 

Dr hab. Cezary Taracha w artykule „Czary i hiszpańska inkwizycja” wyjaśnia: "Oprócz oczywistych przypadków opętań, hiszpańscy inkwizytorzy, teologowie i prawnicy wskazywali na pozademoniczne podłoże nietypowych zachowań. Stąd zwracali uwagę na choroby psychiczne czy bardzo niski poziom edukacji. Podkreślali też znaczenie rozbudzonej wyobraźni i skłonności do fantazjowania. (…) Pomimo ogarniającej Europę i Hiszpanię psychozy polowań na czarownice Najwyższa Rada Trybunału Wiary nakazywała inkwizytorom daleko idącą powściągliwość i roztropność w rozpatrywaniu tego rodzaju spraw. Zalecano, aby nie sugerować się tekstem „Malleus maleficarum”, ale opierać się przede wszystkim na instrukcjach wypracowanych przez hiszpańską inkwizycję".

 

Ponadto w numerze m.in. o geniuszu kobiety, satanizmie, okultyzmie i muzyce, a także o kanadyjskiej obrończyni życia Mary Wagner, osadzonej razem z najgroźniejszymi przestępcami

 
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo