facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
47 wydanie miesięcznika Egzorcysta

Egzorcysta nr 47

cena: 12,00 zł   7,00 zł
dostępna ilość:
stan
 

"Rezerwuar nieświadomych wrażeń jako zawartość nieświadomości nie jest logicznie uporządkowany, nie respektuje porządku czasowego czy wartości i stanowi chaotyczną mieszankę. Taka zbieranina nie może budzić zaufania, ponieważ to, co pozbawione światła rozumu, nie jest dla człowieka wartościowe. Jeżeli to, co dobre, wymieszane jest z tym, co złe i grzeszne i nie ma w tym żadnego porządku, to przypomina to raczej obszar nie-ludzki, nieracjonalny, ciemny"– pisze Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do lipcowego numeru.

 

Tomasz Zbrzeżny w artykule „Niewyjaśniona natura hipnozy” zaznacza: "Psychologowie W.C. Coe i L.G. Buckner przytaczają jedną z technik ericksonowskiej indukcji hipnotycznej, która została wprost nazwana techniką dezorientacji i ma na celu uśpić czujność pacjenta. Gdy osoba hipnotyzowana ma zacząć wykonywanie reakcji, wówczas poddaje się jej następną myśl. Cały ten proces się powtarza, co wywołuje stan dezorientacji i coraz większej potrzeby, aby otrzymać jakiś konkretny komunikat".

 

Ks. dr hab. Aleksander Posacki SJw artykule „Czy hipnoza jest bezpieczna?” zaznacza: "Krytyka hipnozy często pochodzi od samych okultystów. Interesujący przykład podaje Mary Baker Eddy (1821-1911), założycielka sekty Christian Science. Dotknięta ciężkim paraliżem spowodowanym zaburzeniami psychicznymi, została „wyleczona” przez jednego z wyznawców Mesmera. Następnie sama zajęła się leczeniem podobnych dolegliwości. Ostatecznie ogłosiła, że ten rodzaj leczenia nosi piętno telepatii, okultyzmu i uznaje go za praktykę diabelską".

 

Prof. dr hab. Ryszard Stachowski zamieszcza tekst: „Czy hipnozę można symulować?”, w którym uwypukla: "Wiedza uzyskana w wyniku badań nad zjawiskami hipnotycznymi pozwala zerwać z poglądem, że hipnoza stanowi kolosalne oszustwo albo jakiś rodzaj symulowania. Jest paradoksem, że to właśnie zachowanie osób z grupy porównawczej symulantów zjawisk hipnotycznych okazało się przekonującym argumentem przemawiającym za tym, że hipnoza nie jest symulacją".

 

Ponadto w numerze m.in. o objawieniach w Olo, scjentologicznym pomyśle na samozbawienie, a także o tym, że w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia wreszcie nie będzie aborcji. W numerze odpowiadamy też na pytanie, czy lęk stanowi wyraz nadwrażliwości, czy też oznakę zniewolenia.

 
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo