Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Gorzkie Żale -książeczka + płyta CD z nagraniem

Gorzkie Żale z płytą CD

cena: 12,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

W niedzielne popołudnia Wielkiego Postu polskie kościoły i kaplice wypełniają się wiernymi, którzy uczestniczą w Gorzkich Żalach. Początki tego rdzennie polskiego nabożeństwa sięgają baroku - okresu, w którym bujnie rozwijała się literatura mistyczna.

 

Pięknie wydana książeczka zawiera tekst Gorzkich Żali wraz z rozważaniami oraz z płytą CD z Gorzkimi Żalami w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej "Capella Gedanensis". Autorem fragmentów rozważań jest Święty Alfons Maria de Liguori.

 

Święty Alfons Maria de Liguori (1696-1787), biskup, doktor Kościoła i założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Autor ponad 160 dzieł pobożnościowych, ascetycznych, apologetycznych, dydaktycznych i teologicznych. Wychowany w arystokratycznej rodzinie pochodzącej z miejscowości Marianella koło Neapolu. Najstarszy z ośmiorga dzieci. W wieku 16 lat zdobył podwójny doktorat z prawa świeckiego i kościelnego. Będąc uznanym adwokatem, na skutek intrygi przegrał jednak pewien proces sądowy i postanowił zmienić swoje życie.


Wbrew woli ojca wstąpił do seminarium duchownego. W wieku 30 lat przyjął święcenia kapłańskie. Był znakomitym kaznodzieją i spowiednikiem. Zmarł w wieku 91 lat po pełnym trudu, ascetycznym i świętym życiu. Beatyfikowany w 1816 roku, kanonizowany w roku 1839. Bł. Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII - patronem spowiedników i moralistów.

 

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
SKCh im. Ks. Piotra Skargi
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Stowarzyszenie „POLONIA CHRISTIANA” 2024
logo