facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Historia Kościoła Katolickiego dla młodzieży - ks. Roman Archutowski

Historia Kościoła Katolickiego dla młodzieży

cena: 28,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Wznowienie jednego z najpopularniejszych podręczników dla młodzieży z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Panorama całej historii Kościoła podana w prosty i zarazem popularyzatorski sposób może zachęcić kolejne młode pokolenie do głębszego poznania historii Kościoła, jaką była ona naprawdę. Autorem książki jest bł. ks. Roman Archutowski, wieloletni nauczyciel, rektor warszawskiego seminarium, który zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym.

 

Kościół katolicki w myśl Jezusa Chrystusa spełnia potrójną działalność: ludzi naucza, uświęca i nimi rządzi. W ciągu swych dziejów przy wykonywaniu tej pracy miał on wiele trudności: miał przeciwników swej nauki lub jej fałszywych tłumaczów; miał nie zawsze godnych przedstawicieli – kapłanów, biskupów, a nawet papieży; spotykał się z wrogimi sobie dążnościami państw. Wszystkie te trudności Kościół przezwyciężył: niebezpieczne kiedyś herezje dziś zaledwie są znane, potężne państwa upadły; Kościół natomiast ze swymi zasadami trwa i zadaniom swym pozostaje wierny. To jego zwycięstwo nie jest wyłączną zasługą wysiłków ludzkich; często bowiem ludzie przez swe czyny utrudniali Kościołowi wykonanie jego misji; jest ono zwycięstwem idei Chrystusowej, świadczy o żywotności chrystianizmu, przekonywa o prawdzie słów św. Pawła: Chrystus zwycięża, króluje, rozkazuje.

 

 


Historia nie tylko dla młodzieży

 

Popularny w okresie międzywojennym podręcznik do historii Kościoła, przygotowany z myślą o ówczesnej młodzieży. Obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdej katolickiej rodziny.

 

 Historia II Rzeczypospolitej, także ta religijna, obfituje w postaci dziś szerzej nieznane, z wielką szkodą dla nas wszystkich. Należy do nich ksiądz Roman Archutowski – duszpasterz, pedagog, historyk i patriota. Męczennik zaliczony do grona błogosławionych w 1999 roku przez świętego Jana Pawła II.


Wznowienie Historii Kościoła katolickiego… porusza i prowokuje. Zarówno do rachunku sumienia wobec obowiązku pamięci, jak i do namysłu nad stanem współczesnej kultury i edukacji katolickiej w Polsce – choć nie tylko. Równocześnie, kierując myśl ku przyczynom historycznej amnezji pozwalającej w przypadku szerszej rzeszy katolików na zniekształcanie nie tylko obrazu przeszłości Kościoła, ale także jego istoty i misji.


Przystępny i syntetyczny wykład historii Kościoła, a także nieusuwalnego konfliktu między mądrością Krzyża a duchem tego światem.

 

 Mateusz Ziomber, Polonia Christiana 56


 

 

 


 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
Prohibita
 
Rok wydania:
2017
 
Ilość stron:
352
 
Oprawa:
miękka
 
Wymiary:
145 x 205 mm
 
ISBN:
978-83-65-546-159
 
Autor:
Bł. Ks. Roman Archutowski
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo