Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Kryzys i destrukcja. Szkice o protestanckiej reformacji - Grzegorz Kucharczyk

Kryzys i destrukcja. Szkice o protestanckiej reformacji

cena: 30,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zbiór szkiców poświęconych rewolucji protestanckiej i jej inicjatorowi. Solidna porcja prawdy. Doskonały prezent na 500-lecie reformacji. I nie tylko!


Czy wiesz, dlaczego Marcin Luter został augustianinem? Jak wyglądało jego życie duchowe? I dlaczego był on tak silnie zainteresowany kwestią natury ludzkiej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela prof. Grzegorz Kucharczyk. Autor prezentuje chronologię i znaczenie wydarzeń, które odcisnęły swe piętną na historii Kościoła i nowożytnej Europy. Wskazuje równocześnie, że idee mają konsekwencje.


Profesor Grzegorz Kucharczyk z fachowością, sumiennością i jasnością intelektualną historyka przedkłada czytelnikowi gruntowną i opartą na najnowszych badaniach naukowych analizę reformacji Marcina Lutra i jego zwolenników. Pozwala upewnić się, względnie wyrobić sobie zdanie nie tylko o teologiczno-religijnym i eklezjalnym dramacie reformacji, lecz także o istotnie negatywnych kulturowych, tzn. naukowych, prawno-moralnych, politycznych czy historycznych skutkach protestantyzacji ducha ludzkiego, które ujawniały się raz po raz w wiekach nowożytnych. (...) 


Zamiast zaradzać temu kryzysowemu i destrukcyjnemu stanowi rzeczy (patrz rozdział o życiu duchowym Niemiec w naszych czasach), świętuje się 500-lecie dramatu owej herezji, rozłamu jedności, zniszczenia tylu świętości na czele z wiecznie Świętym Bogiem jako Stwórcą i Zbawicielem wszechświata. Niech lektura tej książki przyczyni się do umocnienia naszej wiary katolickiej i miłości do Kościoła zbudowanego na św. Piotrze i Apostołach oraz do kontynuowania budowy prawdziwej kultury życia na ziemi, w oparciu o zasady katolickiego chrześcijaństwa. 


Z recenzji ks. prof. dr. hab. Tadeusza Guza

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Rok wydania:
2017
 
Ilość stron:
160
 
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
 
Wymiary:
125 x 195 mm
 
ISBN:
978-83-65546-18-0
 
Autor:
Grzegorz Kucharczyk
 
 
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Stowarzyszenie „POLONIA CHRISTIANA” 2023
logo