facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Ksiądz Piotr Skarga. Żarliwy prorok

Ksiądz Piotr Skarga. Żarliwy prorok

cena: 15,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Charyzmatyczny kaznodzieja, utalentowany nauczyciel, wielki patriota, wytrawny „bojownik” kontrreformacji, a przede wszystkim żarliwy prorok, który wzywał Polaków do nawrócenia i troski o ojczyznę, przepowiadając, że w przeciwnym razie grozi jej zniknięcie z mapy. Jego kazań z uwagą słuchali zarówno królowie i politycy, jak i zwykli ludzie.

 

Wpływał na najważniejsze decyzje w państwie, ale potrafił też zachęcić wiernych do zakładania organizacji dobroczynnych i pomagania potrzebującym. Piotr Skarga do dziś jest symbolem nieugiętej, bezkompromisowej walki o dobro ojczyzny i wiarę katolicką.

 

Książka Moniki Bachowskiej przybliża nie tylko przedstawioną na szerokim tle historycznym biografię wielkiego jezuity, ale także jego działalność literacką i dzieje kultu. To tętniąca życiem, wciągająca opowieść o kapłanie pełnym pasji oraz chęci służenia Bogu i człowiekowi w niezwykle burzliwych czasach.


Dzięki tej książce poznasz również mniej znane, niekiedy zabawne, niekiedy zaś zaskakujące fakty z życia Piotra Skargi.  Dlaczego żartował on, że najlepszym sposobem na napicie się dobrego wina jest zjedzenie melona z łupiną? Co spowodowało, że jego Żywoty świętych stały się najpopularniejszą polską książką kilku stuleci? Skąd wzięły się plotki o tym, że został pochowany w stanie letargu?

 

Monika Bachowska jest absolwentką filologii polskiej oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książek: Kresy. Historia, wspomnienia, literatura, sanktuaria, błogosławieni i święci, Święci w historii Polski oraz opowieści biograficznych o św. Franciszku z Asyżu i św. Andrzeju Boboli.

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
Wydawnictwo eSPe
 
Rok wydania:
2017
 
Ilość stron:
120
 
Oprawa:
miękka
 
Wymiary:
140 x 200 mm
 
ISBN:
978-83-7482-813-0
 
Autor:
Monika Bachowska
 
 
TAGI:   #Piotr Skarga  
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo