facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Kwiatki świętego Charbela o. Hanna Skandar

Kwiatki świętego Charbela

cena: 25,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Świadectwa o życiu i świętości Mnicha cudotwórcy.  Niezwykły zbiór opowieści, anegdot i świadectw o życiu, cudach i świętości św. Charbela.

 

Książka powstała w oparciu o relacje naocznych świadków - zebrane i opracowane przez mnicha z klasztoru w Annaya, współbrata św. Charbela. Na podstawie zgromadzonych dokumentów (pochodzących przede wszystkim z archiwum klasztornego) autor przedstawia obszerne świadectwa osób, które osobiście spotykały się ze św. Charbelem lub doznały cudów i łask za jego wstawiennictwem.
W zderzeniu z trudami codzienności potrzebujemy umocnienia, wsparcia, inspiracji. A często także i wzoru do naśladowania. Z pomocą – mimo upływu lat – przychodzi nam Charbel. Święty mnich, pustelnik i cudotwórca z Libanu.


 Życie, przykład i wstawiennictwo świętego Charbela Makhloufa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To znak czasów: święty Libańczyk ostatnie 23 lata swojego życia spędził w pustelni, ofiarowując swoje życie Bogu poprzez modlitwę i ascezę. Jego życie skupiało się wokół tego, co najważniejsze (zob. Łk 10, 38–42). I o tym przypomina nam on po dziś dzień.


Charakter, wiarę i życie Świętego – począwszy od narodzin, przez odpowiedź na powołanie, lata modlitwy i pełną godności śmierć – przybliża nam o. Hanna Skandar z Zakonu Libańskich Maronitów. Święty Charbel łączył umiłowanie Chrystusa, prostotę, pokorę i cierpliwość w cierpieniach z niezwykłą umysłowością i pobożnością. Jak relacjonuje o. Skandar, jego wiara posiadała głęboko ewangeliczny charakter, odprawiał Mszę Świętą tak, jakby widział samego Chrystusa. Inspiracji do rozmyślań szukał z kolei m.in w O naśladowaniu Chrystusa Tomasza à Kempis i w pismach św. Alfonsa Marii Liguoriego. To dla nas bardzo cenna wskazówka.


Poznajemy Świętego, którego jedyną nadzieją był Bóg, pragnieniem – realizacja Ewangelii i naśladowanie Chrystusa, a celem Niebo. Sługę wszystkich, dobrowolnego niewolnika Chrystusa, takiego, jakim zapamiętali go jemu współcześni. Poznajemy także relacje osób, które doświadczyły cudownego wstawiennictwa Charbela. Bo dla Boga nie ma nic niemożliwego.

 

Paweł G. Szczepanik, Polonia Christiana 58


 


 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
AA
 
Rok wydania:
2016
 
Ilość stron:
368
 
Oprawa:
miękka
 
Wymiary:
140 x 200 mm
 
ISBN:
978-83-7864-457-6
 
Autor:
Hanaa Skandar OLM
 
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo