Księgarnia Polonia Christiana
zakończyła działalność.Dziękujemy że byliście z nami!

facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Listy arcybiskupa Vigano - Księgarnia Polonia Christiana - okładka

Listy arcybiskupa Vigano

cena: 15,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Historia służby dyplomatycznej arcybiskupa Carla Viganò jest bez wątpienia imponująca. Cieszył się on ogromnym zaufaniem swoich przełożonych, co czyni jego listy bezprecedensowym świadectwem troski o kondycję Kościoła.

Arcybiskup Viganò, jako jeden z nielicznych, opisał skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła, wskazując równocześnie ich przyczyny i – tak bardzo konieczne – środki zaradcze. Oby interwencje, przedstawiane na łamach tej publikacji, stały się w życiu Kościoła początkiem tak bardzo potrzebnego dziś procesu odnowy.

 

"W sierpniu 2018 roku światło dzienne ujrzał wstrząsający raport ze śledztwa w sprawie nadużyć seksualnych w Kościele. Dokument przygotowała Wielka Ława Przysięgłych stanu Pensylwania, czyli niezależny organ, w którego skład wchodzą zwykli obywatele. Kluczową rolę w raporcie odegrały kościelne akta przekazane przez sześć diecezji w Pensylwanii. Przeanalizowano okres 70 lat – ponad 300 przypadków księży oskarżonych o molestowanie ponad 1000 dzieci. Okazało się, że 74 proc. sprawców czynów pedofilskich wśród duchownych było homoseksualistami. Warto zauważyć, że przysięgli przyznali, że w ostatnich 15 latach dużo się zmieniło i Kościół podjął wiele działań, aby położyć kres tym praktykom.

 

Jednak, aby precyzyjnie nakreślić kontekst, w którym ukazuje się Świadectwo, nie można pominąć jeszcze dwóch niemniej dramatycznych okoliczności. W tym samym czasie, gdy głos zabiera arcybiskup Viganò, przez Stany Zjednoczone przetacza się gorąca dyskusja na temat kolejnego skandalu pedofilskiego uderzającego w amerykański Kościół. Chodzi o ujawnienie mrocznej przeszłości 88-letniego kardynała Theodore’a McCarricka, jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich hierarchów."

 

(fragment wstępu)

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Rok wydania:
2019
 
Ilość stron:
56
 
Oprawa:
miękka
 
Wymiary:
125x195 mm
 
ISBN:
978-83-88739-63-7
 
Autor:
abp. Carlo Maria Viganò, wstęp Łukasz Karpiel
 
Numer wydania:
I
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Stowarzyszenie „POLONIA CHRISTIANA” 2024
logo