facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Luter i rewolucja protestancka FILM DVD

Luter i rewolucja protestancka - książka + DVD z filmem (polska wersja językowa)

cena: 29,50 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Luter i rewolucja protestancka to nowe dzieło Grzegorza Brauna i Fundacji Osuchowa, pokazujące prawdziwe oblicze reformacji i zniszczeń jakich dokonała w Kościele Katolickim.

 

W warstwie wizualnej poza „gadającymi głowami” zobaczymy szereg współczesnych obiektów (plenerów i wnętrz) istotnych dla faktografii, lub symbolicznie powiązanych z naszym tematem: dom Lutra w Eisleben czy zamek w Wartburgu, spustoszone opactwo Kirkstall w środkowej Anglii, monument reformacji w Genewie czy park Vigelanda w Oslo. Sięgniemy do ikonografii z epoki – rycin, drzeworytów, obrazów i druków – ale i do malarskich przedstawień późniejszej daty, jak np. „Hołd Pruski” Matejki czy panorama bitwy pod Frankenhausen Wernera Tuebkego.

 

Swoich wypowiedzi udzieliło 19 wybitnych ekspertów z tej dziedziny – zarówno świeckich, jak i duchownych, łącznie z 8 państw. W dramaturgii dzieła sama biografia Lutra posłużyła jako wątek ramowy. Odnotowana została najbliższa genealogia protestantyzmu – prekursorskie względem Lutra rewolucje socjalne (Wiklef, Hus et consortes), w których herezje wykorzystano jako nośną ideologię służącą dywersji politycznej, prowadzącej do istotnych „przekształceń własnościowych”. Przedstawione zostały kolejne akty tragedii dziejowej, której momentem inicjującym stało się wystąpienie Lutra. Poza zarysem wydarzeń w krajach niemieckich, widz pozna również fakty i postaci związane z rewolucją protestancką w innych krajach – tak spopularyzowane jak skutki wiarołomstwa króla Henryka VIII, ale i tak mało znane, jak ostatnia walka szwedzkiego drwala Nilsa Dacke, „żołnierza wyklętego” kontrrewolucji XVI w.

 

Warto podkreślić, że na potrzeby filmu wytworzony został cykl oryginalnych animacji, które w komiksowej stylistyce ujmują niektóre z sytuacji kluczowych dla naszej opowieści oraz specjalnie została skomponowana muzyka. Płyta DVD zawiera polską wersję językową filmu.

 

 

Grzegorz Braun - reżyser filmów dokumentalnych (m.in. "Nie o Mary Wagner", "Transformacja", "Towarzysz enerał idzie na wojnę", "Plusy dodatnie, plusy ujemne"), scenarzysta i publicysta.

 

 

Szokująca prawda o Lutrze już na ekranach!


Marcin Luter uruchomił niszczącą falę, widoczną nie tylko w trwających 150 lat wojnach religijnych i niezwykle brutalnych prześladowaniach Kościoła. Także w kolejnych przewrotach, których przywódcy odwoływali się do przywódcy tej pierwszej rebelii.


Roman Motoła, PCh24.pl

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Reżyseria:
Grzegorz Braun
 
Czas trwania:
100 minut
 
Premiera:
7 listopada 2017 r.
 
Oprawa:
książkowa
 
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo