facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Maryja. Królowa Polski

Maryja. Królowa Polski

cena: 85,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu
Pięknie wydany album autorstwa wybitnego fotografika Adama Bujaka oraz teologa i biblisty ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. "Maryja. Królowa Polski" to kilkaset wspaniałych fotografii ukazujących wizerunki maryjne ze wszystkich stron naszej Ojczyzny.

Są wśród nich obrazy, rzeźby, płaskorzeźby, a także witraże, feretrony, a nawet wieńce dożynkowe, na których uwieczniono Maryję. Zdjęciom Adama Bujaka towarzyszy tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego przybliżający rolę Maryi w dziejach zbawienia, historię kultu maryjnego oraz szczególną cześć, jaką Matka Boża obdarzana jest od wieków w Polsce.
 
Z dawna Polski Tyś królową, Maryjo śpiewamy w pieśni, upraszając łaski za pośrednictwem Matki Bożej dla nas samych, naszych rodzin, dla całego naszego narodu. W rodzimych kościołach i sanktuariach spotykamy niezliczone Jej wizerunki są  nieraz wybitnymi dziełami sztuki, nieraz nie mają wysokiej klasy artystycznej, ale zawsze zawierają w sobie wielki ładunek emocjonalny, patriotyczne treści, a przede wszystkim bezcenny wprost skarbiec pobożności.

(...) Nie tylko czytamy w tym albumie o Maryi Królowej Polski, ale przede wszystkim oglądamy Jej różnorakie wizerunki rozsiane po różnych częściach naszej Ojczyzny, które uwiecznił na swych mistrzowskich fotografiach Adam Bujak. Są to dzieła malarskie i rzeźbiarskie, zdobne w drogocenne suknie i witrażowe, pomnikowe i dożynkowe, zamknięte w ołtarzach i peregrynujące. Skłaniają do modlitwy i zadumy, porywają serca ku niebiosom, napawają otuchą i nadzieją, wiarą i miłością. Świadczą o żywej wierze polskiego narodu, o wielkim dorobku polskiej sztuki inspirowanej tematyką maryjną, a także o naszej dziejowej misji. (fragment albumu)

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
Biały Kruk
 
Rok wydania:
2015
 
Ilość stron:
232
 
Oprawa:
twarda z obwolutą
 
Wymiary i waga:
230 x 290 mm
 
ISBN:
9788375531954
 
Autor:
Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo