facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Mistyka miłości w Pieśni nad pieśniami

Mistyka miłości w Pieśni nad pieśniami

cena: 28,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Jednym z elementów nauczania Kościoła jest napominanie. Boże Słowo poprzez proroków, ewangelistów ale nade wszystko przez Jezusa Chrystusa, wielokrotnie wskazuje grzechy i napomina grzeszników do zmiany myślenia, a więc do prawdziwego nawracania się.


Te napomnienia zawsze odwołują się jednak do Bożej Miłości. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Jedyny cel nauczania należy widzieć w miłości, która nigdy się nie skończy. Można bowiem doskonale przedstawiać to, co ma być przedmiotem wiary, nadziei i działania, ale przede wszystkim trzeba zawsze ukazywać miłość naszego Pana, by wszyscy zrozumieli, że każdy prawdziwie chrześcijański akt cnoty nie ma innego źródła niż miłość ani innego celu niż miłość."


Taka jest książka siostry Klary Barbary Podgórskiej. "Mistyka Miłości w Pieśni nad pieśniami" to wnikliwa analiza najpiękniejszej biblijnej księgi. Jest to zapis duchowych rozważań, owoców medytacji i głębokich przemyśleń nad strofami, których autorstwo przypisuje się mądremu królowi Salomonowi. Jaki to ogień, aż tak mocno rozpalający serca zakochanych? Ile sił trzeba mieć, aby obronić się przed porywającymi nurtami Miłosnych westchnień? Czy wobec takiego Oblubieńca można pozostać obojętnym? "Pieśń nad pieśniami" niewątpliwie należy do pereł literatury miłosnej. Siostra Klara, ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej, wydobywa z tego Świętego Utworu jego najpiękniejszy i najgłębszy wymiar: Bożą miłość do człowieka.


Jak piękna, jak fantastyczna harmonia wnętrza oblubienicy jawi się w tym orędziu miłości! Jakże piękny jest człowiek, w ten sposób przygotowany, ogołocony i oswobodzony z siebie! Dusza taka wznosi się ponad zmysły, ponad naturę, przerasta samą siebie, przewyższa wszelką radość i wszelką boleść, przenika obłoki, a spocznie wtedy dopiero, gdy wniknie do wnętrza Tego, którego miłuje i który sam udzieli jej pokoju otchłani.
Fragment rozdziału VII: Miłość nie umiera
 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Calvarianum
 
Rok wydania:
2016
 
Ilość stron:
296
 
Oprawa:
twarda
 
Wymiary:
146x210 mm
 
ISBN:
978-83-63440-24-4
 
Autor:
s. Klara Barbara Podgórska CMBB
 
Numer wydania:
I
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo