facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o Bolku

Plusy dodatnie, plusy ujemne + Z Braunem o Bolku DVD

cena: 30,00 zł
dostępna ilość:
stan
 

„Tym, którzy martwią się, że na dekonstrukcji mitu Wałęsy wszyscy coś tracimy, że Polska traci, odpowiadam, że kłamstwo ani łajdactwo nie może być fundamentem żadnej dobrej sprawy. Cóż by to była za Polska, gdyby jej pomyślność miała zależeć od utrzymywania przez nas zmowy milczenia nad ciemnymi sprawkami tego jednego oszusta?"


Książka Plusy dodatnie, plusy ujemne. Z Braunem o „Bolku”  to fascynujący wywiad, który przeprowadził z nim Tomasz Grzegorz Stala. Ich rozmowa odsłania kulisy powstania znanego filmu Grzegorza Brauna o Lechu Wałęsie, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”.

 

Dowiadujemy się też o przygodach reżysera i jego ekipy w czasie realizacji filmu, śledzimy historię wieloletniego „zapisu”, jakim film został obłożony, oraz otrzymujemy informacje o reperkusjach, jakie wywołał. Książka zawiera, dodatkowo, reprodukcje dokumentów i wycinków prasowych związanych ze sprawą „Bolka” oraz historią filmu o „Bolku”.

 

Całość uzupełnia kilkanaście rysunkowych, sugestywnych karykatur „Bolka” oraz przedruki dwóch ważnych tekstów dokumentalnych: Rozmowa Lecha Wałęsy ze Stanisławem Wałęsą oraz Rozmowa Lecha Wałęsy z pułkownikami. W książce cytowana jest słynna scena darcia przez Lecha Wałęsę dokumentów dotyczących jego współpracy z reżimem komunistycznym. Znajdziemy też odniesienia do kolejnego filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna, którego tytuł od razu wyjaśnia jego treść „TW ‘Bolek’”.

 


 

„Jeśli ktoś ten film obejrzał, jeśli ten film w swoim czasie wniósł coś ważnego, jakąś prawdę odsłonił, proszę potraktować tę płytę z książeczką jako zaległy bilet do kina.”  - Grzegorz Braun

 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
3DOM
 
Rok wydania:
2017
 
Ilość stron:
103
 
ISBN:
9788394507824
 
Autor:
Grzegorz Braun, Tomasz Grzegorz Stala
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo