facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Okładka Polonia Christiana nr 11. Kres teorii ewolucji?

Polonia Christiana nr 11

cena: 6,00 zł
dostępna ilość:
stan
 

150-lecie sformułowania przez Karola Darwina tzw. teorii ewolucji stało się okazją z jednej strony do świętowania przez jej zwolenników (różnej maści piewców światopoglądu materialistycznego), zaś z drugiej strony, do refleksji przedstawicieli rozmaitych nauk: fizyków, biologów, paleontologów, którzy w miarę rozwoju swoich dziedzin, na ich gruncie dowodzą kruchości darwinowskiej teorii. Ta jednak tak mocno zakorzeniła się w powszechnej świadomości, że wszelkie inne koncepcje powstania życia na Ziemi, na przykład teoria Intelligent Design (Inteligentnego Projektu) spotykają się każdorazowo bądź z przemilczaniem, bądź też – coraz częściej – ze zmasowanym atakiem ze strony propagandystów „jedynie słusznej” hipotezy. Zmierzch teorii darwinowskiej stał się tematem obszernego Dossier ostatniego numeru dwumiesięcznika "Polonia Christiana" w roku, w którym przypada wspomniana rocznica.

„Kiedy (…) faszyzm na dobre już zakorzeni się w sercu Imperium Mundi, prędzej czy później dotrze i do jego najdalszych prowincji, czyli do nas”– pisze Grzegorz Kucharczyk we wstępie do artykułu o Stanach Zjednoczonych pod rządami obecnego prezydenta. Faszyzm w „najbardziej demokratycznym” mocarstwie świata? Brzmi to jak absurd, a jednak autor wykazuje cały szereg podobieństw w polityce i ideologii faszystowskiej z prądami wyznaczającymi kierunek, w jakim zmierzały i nadal podążają w swej najnowszej historii Stany Zjednoczone.

Jednym z przejawów ideologicznego totalitaryzmu rozprzestrzeniającego się w świecie pod – a jakże! – najszczytniejszymi hasłami odwołującymi się do wolności i demokracji - jest systematyczne ograniczanie wolności sumienia lekarzy sprzeciwiających się zabijaniu nienarodzonych, ukrytemu pod eufemistycznym określeniem „aborcja”, czy też farmaceutom odmawiającym sprzedaży zabójczych preparatów wczesnoporonnych nazywanych „lekami antykoncepcyjnymi”. Obszernie opisuje ten problem, na przykładzie krajów należących do obu kontynentów amerykańskich, José Antonio Ureta w artykule „Moralny sprzeciw wzbroniony!”

Nie sposób pominąć w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana” obszernego omówienia wydanej niedawno we Włoszech książki ks. prałata Brunero Gherardiniego, profesora Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego pt. „Concilio ecumenico Vaticano II. Un discorso da fare”. Autor poddał krytycznej analizie skutki powszechnej w ostatnich dziesięcioleciach nadinterpretacji zarówno znaczenia, jak i charakteru II Soboru Watykańskiego. Nadinterpretacji, dodajmy, niosącej za sobą szereg nadużyć dotkliwie szkodzących Kościołowi Powszechnemu. Artykuł autorstwa Roberta de Mattei, redaktora naczelnego „Radici Cristiane”, uzupełnia rozmowa z ks. prałatem Gherardinim.

Obszerna część „Polonia Christiana” poświęcona jest, jak zawsze, prezentacji bogatego dziedzictwa kultury europejskiej i polskiej – obszernej zarówno w treści, jak i w efektownej szacie ilustracyjnej.

  
 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Wydawnictwo:
SKCh im. Ks. Piotra Skargi
 
Rok wydania:
2009
 
Ilość stron:
96
 
Oprawa:
Miękka
 
Wymiary:
(SxW) 226x285; 310 gramów
 
ISSN:
1898-7877
 
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo