facebook
 
REGULAMIN  |  O NAS  |  KONTAKT  |  ZAREJESTRUJ | ZALOGUJ
 
 
Żywoty świętych Starego i Nowego Zakonu reprint okładka

Żywoty świętych Starego i Nowego Zakonu (reprint)

cena: 120,00 zł
dostępna ilość:
stan
 
Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Jedna z najbardziej znanych i cenionych postaci w dziejach naszej Ojczyzny. Świątobliwy kapłan, porywający kaznodzieja, gorący patriota a wreszcie głos, który z miłością nawołuje do prawego życia. Wiele razy odważnie wskazywał grzechy tych, którym przyszło dzierżyć władzę w Rzeczpospolitej. Wiele też razy umacniał rządzących i dodawał sił w walce z przywarami oraz słabościami. Napominał ale też zachęcał do jedności i wzajemnego szanowania się. Żarliwie realizujący swoje zakonne powołanie.

 

Powiedział i napisał wiele, ale wśród jego dzieł szczególny charakter mają "Żywoty świętych" - arcydzieło polskiej literatury i przykład niezwykłej pracy hagiograficznej. Korzystały z niej całe pokolenia Polaków, zwłaszcza w czasach niewoli narodowej. "Żywoty świętych" należały do największych skarbów zarówno duchownych jak świeckich, zarówno książąt jak prostego ludu, zarówno dorosłych jak i dzieci. Wszyscy kształtowali swoją duchowość i piękny język polski na tym dziele.

 

Prezentowany reprint "Żywotów świętych" został przygotowany na podstawie dwutomowego wydania petersburskiego z 1862 roku. Za wybraniem tego wydania przemawiają względy praktyczne, czytelny druk i estetyczna forma tomów. Wydanie to poprzedza "Żywot Xiędza Piotra Skargi" Juliana Bartoszewicza, z jednej strony bardzo szczegółowy, z drugiej wyjątkowo, jak na owe czasy rzetelny. Pośrednio jest przedrukiem "ostatniej za życia edycji" dzieła, czyli wydania z 1610 roku, które przygotowywał jeszcze Autor przed swoją śmiercią w 1612 roku. Jest więc w miarę wierne, choć posiada już kilka żywotów innego, niż Skargi, autorstwa.

 
 
TAGI:   #święci  
Twoje dane są w pełni bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z Polityką Prywatności Księgarni Kontrrewolucji
Płatności obsługuje:
Tutaj zapłacisz przez:
lub wiele innych
KLIKNIJ i poznaj pełną listę
dostępnych form płatności
 
TWOJE KONTO
NOWOŚCI WYDAWNICZE
DEWOCJONALIA
INFORMACJE
COPYRIGHT BY
 
Różańce
Krzyże
Figurki
Medaliki i krzyżyki
Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"
Ryngrafy
Świece
Kropielniczki
Stowarzyszenie Kultury
Chrześcijańskiej im. Ks.
Piotra Skargi 2017
logo