Krystian Kratiuk
Krystian Kratiuk - politolog, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny portalu PCh24.pl. Autor książek: "Synod papieża Franciszka" oraz "Wyznawcy kompromisów". Scenarzysta oraz autor filmów dokumentalnych.
Publicysta magazynu "Polonia Christiana".
Grzegorz Braun, Piotr Doerre, Krystian Kratiuk
Spotykamy się z kimś, kto na serio traktuje swoją przynależność do kościoła katolickiego, jest konserwatystą i realnie patrzy na świat polityki. Rozmowa z takim Autorem to sama przyjemność. To myśli oczyszczone z mitów i fałszerstw, obecnych niestety w zdecydowanej większości polskich i polskojęzycznych wydawnictw.
Krystian Kratiuk
Czy w świecie polityki prawo do życia dla każdego przysługuje naprawdę każdemu?
Krystian Kratiuk
Coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie: dokąd zmierza Kościół za czasów papieża Franciszka? Skąd biorą się kolejne skandale, skąd przychodzą kolejne rewolucyjne zmiany? Gdzie jest granica tych zmian? Red. Krystian Kratiuk opisuje to, co dzieje się obecnie w Watykanie.
Publikacje w magazynie "Polonia Christiana"
Walka piękna z brzydotą – to temat główny 76. numeru magazynu „Polonia Christiana”. Dlaczego od kilku dekad budownictwo sakralne przeżywa głęboki kryzys? Czy można jeszcze dzisiaj budować piękne kościoły? Z jakiego powodu w świątyniach „bylejakość” zastąpiła prawdziwe Piękno, które stanowiło namiastkę nieba na ziemi? „Jeśli droga jest nam Prawda, jeśli chcemy Dobrem zło zwyciężać, nigdy nie możemy zapomnieć o Pięknie” – przypomina w najlepszym piśmie dla katolików redaktor naczelny, Krystian Kratiuk.
W najświeższym numerze magazynu znajdziemy analizę niedawnych wyborów prezydenckich i próbę oceny sytuacji po (czy aby na pewno już po?) koronawirusie, jak również komentarz na temat niespodziewanej ruchawki komunistycznej w USA. Temat numeru został poświęcony stuleciu Cudu nad Wisłą. Polecamy!
Virus coronat opus? – pyta Jerzy Wolak w najnowszym wydaniu magazynu „Polonia Christiana” poświęconego w przeważającej mierze (co zapewne nikogo nie zdziwi) kwestii pandemii i jej wpływu na wszystkie sfery naszego życia. Czy koronawirus przyniesie kres cywilizacji, jaką znamy?
Kim jesteś, katoliku otwarty? – tak brzmi temat główny najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana”. Co znaczy „Kościół otwarty”, jakiego Kościoła pragną ludzie postulujący jego „otwieranie” i na co właściwie chcą Kościół otworzyć – nad tymi oto zagadnieniami pochylają się z uwagą i troską nasi publicyści.
Temat numeru najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana” głosi: Czas zakazać rozwodów! Ten ze wszech miar słuszny postulat w niebanalny sposób rozwijają nasi publicyści, dowodząc, jak wielkie zło niesie w sobie powszechna praktyka rozwodów. Ponadto w numerze jak zwykle wiele ciekawych treści.
Zielona rewolucja już puka do naszych drzwi – może jeszcze niezbyt nachalnie, ale już zauważalnie. Ekoweganizm i pokrewne mu ideologie już dokonują zmian w powszechnej świadomości – strzeżmy się!
Przed chorą wizją świata, w którym człowiek ma być elementem mało istotnym, o ile nie wręcz szkodliwym ostrzega temat główny najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”.
A wy za kogo mnie uważacie? (Mt 16, 15) – zapytał Jezus swoich apostołów. A gdyby tak w miejsce Pana wstawić księdza – czyż kapłan to nie alter Christus – jaką odpowiedź dałby na to pytanie dzisiejszy świat? Taki oto niełatwy temat numeru proponuje Czytelnikom najnowsze wydanie magazynu „Polonia Christiana”. Ale czyż pismo to od siedemdziesięciu już numerów nie podejmuje tematów trudnych i dla wielu niewygodnych?
Na naszych oczach ostatecznie, jak się wydaje, odchodzi w niepamięć dawny świat – świat ładu i gustu, piękna i harmonii, wiary i miłości. Interesującą refleksją osnutą wokół tej kwestii dzielą się autorzy magazynu „Polonia Christiana” w tekstach tworzących temat główny jego najnowszego wydania.
Uwaga! LGBT+… – tak został zatytułowany temat główny najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana”. Autorzy składających się nań tekstów kierują ku nam ostrzeżenie: Homoaktywiści chcą naszych dzieci! A że nie ma w tym przesady dowodzi choćby tak zwana karta LGBT+ podpisana niedawno przez prezydenta miasta Warszawy.
Wydaje się, że nad zakonami kontemplacyjnymi zawisły czarne chmury. Na wysokich szczeblach Kościoła bowiem szykuje się dla nich reformę, która może przynieść opłakane skutki. „Komu przeszkadzają zakony?” – to temat główny najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”.
Zrównoważony rozwój to nowy fetysz naszego zlewaczałego świata. Brzmi neutralnie, wręcz atrakcyjnie – któż wszak nie chciałby się rozwijać, do tego w zrównoważony sposób? – a jednak to trucizna w cukierku: z wierzchu kusząca, wewnątrz zaś, w samej swej istocie, mordercza.
Kryzys w kościele związany z nadużyciami seksualnymi duchowieństwa jest dla wiernych bolesnym ciosem. Dla wrogów Kościoła skandale te są pożywką do wyprowadzania kolejnych ataków. Inni wolą jednak sprawę przemilczeć. Mało kto chce mówić o prawdziwej przyczynie zła, a jest nią ofensywa homoseksualizmu.
Dlaczego podejmujemy zagadnienie niepodległości naszej Ojczyzny w wydaniu wrześniowo-październikowym? Z bardzo prostego powodu: ponieważ setna rocznica odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą naprawdę przypada w październiku, nie w listopadzie. Przekonująco pisze o tym Jerzy Wolak w artykule „Nasz Independence Day”.
„Miej odwagę, wierz!” – tak brzmi temat główny najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana”. To sprawa poważna, wręcz kluczowa w aktualnej sytuacji Kościoła, który nazbyt często wybiera kapitulanckie milczenie. A strategia milczenia prowadzi do klęski – zapewnia profesor Roberto de Mattei. Przecież sam Jezus nakazuje postawę odwagi: „Miejcie odwagę: jam zwyciężył świat” (J 16, 33). Bez odwagi nie ma udziału w zwycięstwie – dopowiada Jose Antonio Ureta.
Czy wydarzenia i postulaty związane z rewolucyjnymi przewrotami sprzed lat są dla nas jedynie historią? Najnowszy numer magazynu "Polonia Christiana" już w sprzedaży!
Czy proces rewolucyjny trawiący naszą cywilizację mógł ominąć sferę kulinarną? Żadną miarą! Mamy dziś rewolucję na talerzu – z całym jej (nie)smakiem. I taki właśnie temat proponuje numer 61 magazynu „Polonia Christiana”. Autorzy tekstów biją na alarm – wspaniała, tradycyjna europejska sfera kulinarna ginie. Ale jeszcze czas ją ratować!
Na rozpoczynający się właśnie rok przypada niechlubna rocznica pięćdziesięciolecia ostatniego wielkiego paroksyzmu Rewolucji – do tego stopnia istotnego, że Plinio Corrêa de Oliveira, nie zawahał się umieścić go pośród kamieni milowych procesu rewolucyjnego, obdarzając znamienną nazwą Czwartej Rewolucji.
Jakie szanse i zagrożenia stoją przed Kościołem w Polsce? Jaką rolę w historii Kościoła Powszechnego odegrać mogą Polacy? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci i publicyści magazynu „Polonia Christiana”. Ponadto w numerze: Ukraina między Wschodem a Zachodem, masoneria czyli wróg w masce, nieekologiczna ekoenergia oraz o tym, jak bronić się przed depresją.
Od pięciu wieków świat poddawany jest realizacji szaleńczej inżynierii. Odrzucenie Boga i świata wartości, zamach na rodzinę i wolność jednostki. A w końcu: zamach na rodzinę i na samą naturę człowieka. To temat 58. wydania magazynu "Polonia Christiana". Ponadto w numerze: recepta na dobrą zmianę w gospodarce, rozmowa o odwadze wiary z Mary Wagner, czar broni czarnoprochowej oraz o tym, kto trzyma polskie piwo.
57. numer magazynu „Polonia Christiana” ukazuje się w czasie, gdy niektórzy z nas cieszą się już z wakacyjnego odpoczynku. Nawet jeśli nie zaplanowaliśmy egzotycznych wojaży to jednak radość przysparza nam nawet ta myśl, że w lipcu i sierpniu możemy odpocząć… jak prawdziwi katolicy.
W najnowszym numerze magazynu "Polonia Christiana" czytelnicy znajdą jak zwykle wiele interesujących artykułów. Tematy pomijane lub ignorowane przez wysokonakładowe media przedstawiają poczytni publicyści, historycy, specjaliści i dziennikarze.
W najnowszym numerze "Polonii Christiana" m. in. o telewizji. Jaki wpływ na nas wywiera? Rozwija nas czy raczej zabija samodzielne myślenie?
Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” poświęcony został objawieniom, które zmieniły oblicze świata.
W dobie kryzysu Kościoła wielu z nas coraz częściej zadaje sobie pytania o granice posłuszeństwa. Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” pomaga odpowiedzieć na wiele pytań, zadawanych dziś przez zatroskanych katolików.
Dlaczego Niemcy odsuwają się od Boga? Czy państwo niemieckie rozliczyło się ze swoją przeszłością oraz jak zmienia się stosunek niemieckich obywateli do imigrantów? Tematem przewodnim 52 numeru magazynu „Polonia Christiana” jest nasz zachodni sąsiad – Niemcy. O tym i o wielu innych ważnych sprawach mogą Państwo przeczytać w najnowszym numerze.
„Trzy dni bez prądu to wystarczająco długo, aby padł transport, by zabrakło świeżej żywności, a w miastach zaczęły się problemy z wodą i wybuchły zamieszki” – mówi każdy preppers. Czy to jedynie teoretyczne rozważania, czy też realny scenariusz, na który każdy katolik powinien się przygotować? Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” przyniesie garść pytań o przyszłość naszej cywilizacji w kontekście gwałtownej katastrofy, którą coraz częściej wieszczą współcześni twórcy filmów i literatury.
Dzisiaj – kiedy w związku ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji ważą się losy tysięcy nienarodzonych dzieci – głos naszych publicystów stanowi niezwykle cenne wzbogacenie debaty publicznej o prawdziwie katolicki i konserwatywny punkt widzenia.
Zawołanie z okładki odnosi się do wiodącego tematu najnowszego numeru, mianowicie – Konfederacji Międzymorza. Z jednej strony, jak pisze Jerzy Wolak, „Polska ma naturalny potencjał, polityczne możliwości, moralny obowiązek i misję od Boga, aby przyjąć na swe barki ciężar przywództwa” w obszarze między Adriatykiem, Bałtykiem a Morzem Czarnym. Jednak, jak zauważa Piotr Doerre, pojawia się oczywista wątpliwość, czy jako kraj pozbawiony przez ostatnie dwa stulecia podmiotowości i skazany na egzystowanie jako strefa buforowa pomiędzy Niemcami a Rosją, jest w stanie wybić się na niepodległość, stając się przywódcą bloku państw.
Głównym tematem numeru jest żywo dyskutowana, niestety rzadko sensownie, kwestia imigracji muzułmanów do Europy. Nasi autorzy rozpatrują możliwe scenariusze i zagrożenia wynikające z lawinowego napływu obcych.
Choć tematem numeru jest współczesna polska szkoła, to bardzo dużo miejsca poświęcono także zbliżającej się październikowej sesji Synodu Biskupów w Rzymie – w naszym piśmie między innymi wstrząsające wywiady z kardynałem Raymondem L. Burke i arcybiskupem Janem Pawłem Lengą.
Głównym tematem najnowszego wydania są patologie i nadużycia, na których żeruje współczesna transplantologia.
Wiodącym tematem tego wydania jest dramatyczna sytuacja Kościoła na kilka miesięcy przed drugą częścią synodu ds. rodziny.
Głównym tematem numeru jest kryzys kobiecości, którego objawy dostrzegamy każdego dnia.
„Mężczyznę Zachodu wykończyły dwudziestowieczne ideologie. Komunizm zabrał mu wolność, nazizm pozbawił go honoru, socjalizm ukradł mu odpowiedzialność, a konsumpcjonizm siłę. A na koniec, genderyzm odarł go z tożsamości” – tłumaczy Jerzy Wolak w tytułowym felietonie, który stanowi wstęp do dalszych analiz kryzysy męskości.
Przewodnim tematem 41. numeru magazynu jest muzyka rockowa i jej związki z satanizmem. - Obserwowana od kilku lat wzmożona erupcja treści satanistycznych to owoc długiego procesu swoistej diabelskiej inkulturacji, czyli stopniowego a konsekwentnego nasączania zachodniej kultury piekielną doktryną, praktyką i liturgią.
W najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana” publicyści przypominają między innymi sprawę nierozliczonego grzechu wielkiego rabunku własności prywatnej, jakim była tak zwana reforma rolna z września 1944 roku. Autorzy pochylili się również nad problemem praktycznej niewiary katolików w realną obecność Pana Jezusa w konsekrowanej Hostii.
Publicyści magazynu piszą o konieczności powrotu Króla na polski tron, o świętości monarchów oraz o praktycznych powodach jej przewagi nad innymi ustrojami, w tym nad demokracją.
W tym numerze redakcja postanowiła podsumować 25-lecie III RP, zapraszając do tego m.in. Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza. Tematem okładkowym pisma jest natomiast pogardzane dziś wciąż w naszym rozbrojonym kraju prawo do obrony.
Ilu z nas zastanawia się nad tym, co naprawdę stało się 1 maja 2004 roku i jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby pozostała wówczas poza Unią? Nic nie wskazuje też, by miała się rozpocząć jakaś ożywiona debata publiczna, podczas której zadano by fundamentalne pytanie: czy Polska skorzystała, czy też nie na obecności w Unii. Magazyn „Polonia Christiana” chce taką debatę sprowokować.
Tematem przewodnim numeru dwumiesięcznika jest stulecie Wielkiej Wojny, czyli setna rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej.
Teologia wyzwolenia największe sukcesy odniosła wśród części kleru i wiernych Ameryki Łacińskiej. Czytelnikowi „Polonii Christiana” historię tego inspirowanego marksizmem nurtu teologii przedstawiają m.in. pochodzący z tego rejonu świata Luiz Sérgio Solimeo, Julio Loredo i Jose Antonio Ureta.
W 34. numerze magazynu autorzy zauważają wielką skalę fascynacji żołnierzami niepodległościowego podziemia wśród młodych ludzi. Na stronach „Polonia Christiana” poruszono także kwestię tragedii egipskich Koptów oraz problem byłych i obecnych księży, znanych głównie z tego, że krytykują Kościół.
O coraz silniejszych naciskach homoseksualnego lobby mówi również w rozmowie z dziennikarzami „PCh” arcybiskup San Francisco - Salvatore Cordileone. Metody działania rewolucji genderowej oraz jej skutki mogą Państwo przybliżyć sobie również dzięki lekturze tekstów „Wolność dyskursu na celowniku homolobby” i „Homorewizjonizm historyczny”.
W kontekście wyjątkowego momentu, w jakim znalazł się Kościół i cały świat skupiony wokół wiary w Jezusa Chrystusa, autorzy magazynu dokonują diagnozy współczesnej cywilizacji. Do jednego z kluczowych momentów w historii chrześcijaństwa odwołuje się przewodni temat numeru: „Odrzucone dziedzictwo Konstantyna”.
W najnowszym, 30. numerze magazynu „Polonia Christiana” podjęliśmy temat polskich powstań wyzwoleńczych. Jerzy Wolak, w przewrotnie zatytułowanym artykule „Powstanie co miesiąc”, zastanawia się nad fenomenem naszej narodowej gotowości do rewolty.
Temat numeru to „Piętno faszyzmu” – najpopularniejsza w polskim dyskursie forma manipulacji i dyskredytacji przeciwnika, którą posługują się nie tylko skrajnie lewicowi działacze partyjni, ale również dziennikarze „mainstreamowych” mediów. Najświeższego, rodzimego przykładu takich działań dostarcza sprawa Marszu Niepodległości
W październiku mija pół wieku od początku obrad Soboru Watykańskiego II. Jak ocenić tę najdonioślejszą i najbardziej brzemienną w skutkach XX-wieczną reformę Kościoła? Na to oraz wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym, 28. numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.
Przygotowaliśmy specjalny pakiet numerów magazynu Polonia Christiana z 2018 roku. W każdym numerze naszego magazynu mogą Państwo znaleźć: Arcyciekawy temat główny omówiony szczegółowo przez specjalistów z danej dziedziny, felietony znanych i cenionych publicystów, politycznie niepoprawne artykuły na tematy polityczne, teologiczne i społeczne, wywiady z ciekawymi ludźmi, a także dział poświęcony architekturze i sztuce sakralnej i wiele więcej!
Specjalny pakiet 6 wydań magazynu Polonia Christiana z 2018 roku - w bardzo atakcyjnej cenie! Każdy numer naszego czasopisma to ponadczasowe dossier, artykuły, wywiady i komentarze; to 96 stron niezależnej, prawicowej publicystyki!
Stulecie mordowania nienarodzonych – to temat główny 77. numeru dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Sto lat temu Sowiecka Rosja dekretem Lenina formalnie zalegalizowała aborcję. To jeden z największych błędów Rosji, które rozprzestrzeniły się po całym świecie - ostrzegała nas przed nim w Fatimie Matka Boża.